Orange Freedom... pytanie.

Dostosuj

Autor Wiadomość
VIP
mavv

2008-09-29 10:57:31

Witam, czesto jezdze po klientach i instaluje takie uslugi, ale pierwszy raz napotkalem sie z czyms tak glupim.. chodzi mianowicie o to ze nowi klineci musza koniecznie instalowac uslege za pomoca modemu? nie moze byc to pierwsze uruchomienie przez router adslowy?

Juz mowie do czego zmierzam... wpadam do klienta, z routerem linksysa, pieknie ladnie podlaczam a tu nie wykrywa mi lini adsl, nie pali sie lampka wiec wniosek prosty.. pewnie cos z linia, dzwonie do nich a oni mowia ze linia aktywa i kaza mi zaisntalowac ich gowniany modem, ok, ale nie mam sterownikow pod viste (bo nie daja na plytce) a ja nie moge ich sciagnac bo nie mam internetu.. klient mieszka na zadupiu i mam do najblizszego pkt z internetem 24 km:D wiec probuje z gniazdkiem i innymi sposobami i nic... dzwonie do nich i mowi ze no ku*wa nie ma mozliwosci takiej technicznej zeby instalacja ich modemu uaktywniala linie adsl i wtedy dopiero moze dzialac na routerze. Oni mi ciagle wmawiaja ze musi byc przez modem... wiec zdzwonilem do tpsa, ktorzy sa 'lekko madrzejsi' trafilem na spoko kolesia i mowi mi ze to tez nie mozliwe, ze jak router nie wykrywa dsl to pupa... wiec jak jest...


czy ktos moze mi pomoc?:D czy musze jezdzic do domu, szukac sterownikow, wracac instalowac i jak nie beda dzilac to po nastepne.. chociaZ w/g mnie to efekt bedize taki sam. Zainstlauje model i tak nie bedzie neta bo nie wykrywa adsla.. no chyba ze naprawde cos ten modem ma w sobie maginczego ze uaktywnia sie linia dsl.. szok

Czy uzytkownicy tej smiesznej uslugi spotkali sie z czyms takim?


EDIT: OKAZALO SIE ZE PIERWSZE POLACZENIE PRZEZ MODEM,A DOKLADNIE WYSLANIE MACA Z JAKIEJS TAM ICH PULI MODEMOW POWODUJE ODBLOKOWANIE SYGNALU DO KLIENTA I DOPIERO WTEDY MOZNA PODLACZYC ROUTER... dla mnie sytuacja bezsensu poniewaz klient jest zmuszony instalowac sterowniki modemu i orange wymusza kupienie modemu (co ze za 1 zl). Musze uzywac ich sprzetu zeby miec internet a to niezgodne z prawem, mam prawo uzywac to czego chce... no nic. Widac taka polityka firmy.

Pozdrawiam ludzi z tym samym problemD:

__

VIP
mavv

2008-09-29 13:34:40

pomocni jestescie w tym temacie, a niech was szlak:D

__

VIP
virus~T

2008-09-29 14:31:34

Ciężko pomóc jak się nie zna tematu :) imo nie to forum

__

VIP
kot

2008-09-29 15:37:49

Niestety nie potrafie Ci odpowiedziec na to pytanie, bo moja walka z uruchomieniem uslugi trwala jakis tydzien i nie pamietam juz co dokladnie sprawilo, ze zaczela dzialac. Generalnie odradzam wszystkim Orange Freedom, fatalne lacze. Czeste disconnecty/przerwy w dzialaniu, wysokie pingi, niskie transfery. Biuro obslugi klienta jest calkowicie zenujace, na kazda skarge na jakosc uslug odpowiadaja jedna sprawdzona formulka: "nasze urzadzenia wskazuja na obecnosc wirusow na panskim komputerze". Przemily pan z obslugi klienta probowal nawet naprawiac moje problemy z pingami przez wylaczenie obslugi SSL 2.0 w ustawieniach IE.

Jednym slowem, zenada.

__

VIP
mavv

2008-09-29 16:01:26

nom to dziwne jest, znalazlem sterowniki pod viste (na stronie orange nie sa te sprawne oraz nie aktualizowane) no i bede jutro probowal z ustawieniem tego modemu. Dzieki za jakakolwiek rade... Łap plusa:P

__

Użytkownik
reurion

2008-09-29 16:05:54

ja taki maly offtop ;D kiedyś przez 14 dni czekałem na odpowiedz w sprawie neozdrady czemu na łączu 1mb mam transfer rzędu 35kb/s okazało się ze to normlane gdy mam zawirusowane wszystko polecili mi używać anty wirusa ( wykupić u nich) ;d

__

VIP
mavv

2008-09-29 16:16:22

:))))pewnie kupiles co?:D:D:D heheh

__

VIP
j3sh

2008-09-29 16:45:59

Ja do nich zadzwoniłem na infolinię, typiarka zresetowała połączenie i cieszę się internetem 1MB dwa miesiące przed rozpoczęciem umowy :)

__

Użytkownik
diGi

2008-09-29 17:24:20

A co tu się dziwić? W końcu Orange = TPSA ^^

__

Użytkownik
reurion

2008-09-29 19:35:19

a miałem jakiś inny wybór jak nie kupić ? xD

__

Użytkownik
garo

2008-09-29 19:46:23

Jakość obsługi klienta TPSA jest nieporównywalnie wyższa niż w przypadku Orange.

Wiem, że jazda po Neostradzie i po TPSA jest bardzo modna, ale nie wszędzie można założyć Chello czy jeszcze lepsze łącza. Ja na Neo wcale nie narzekam i myślę, że to dobra opcja.

__

Użytkownik
diGi

2008-09-29 20:36:05

1. Nie chodzi o modę, tylko o fakt (owszem, nie u wszystkich Neo działa jak crap, ale ze znanych mi przypadków są to tylko wyjątki potwierdzające regułę).
2. Jeżeli mieszka się w małej miejscowości i chce się mieć internet to niestety trzeba mieć Neo, bo praktycznie nie ma żadnej alternatywy.

__

VIP
j3sh

2008-09-29 21:15:20

U mnie tak samo i dam Ci plusa za to !

__

Użytkownik
garo

2008-09-29 21:29:40

Miałeś kiedyś z Neo jakieś poważniejsze problemy? Ja nie... A download 150 kbps mi wystarcza, nie jestem typowym torrentowcem :)

__

VIP
j3sh

2008-09-29 23:29:39

Przez dwa lata użytkowania nie miałem neta tylko przez 2 dni bo spalił mi się modem z mojej winy (burza), na drugi dzień przyjechał człowiek od nich sprawdził co jest i następnego dnia po wizycie nowy modem czekał na mnie w telepunkcie. Wcześniej miałem neo 512 ściągało zawsze po 60-61 kB, teraz włączyli mi miesiąc przed rozpoczęciem umowy neo 1mb :P

__

ex-Redaktor
plaszczka

2008-09-30 17:07:18

tak sie sklada, ze pracuje w ORANGE, chociaz nie jako konsultant
1. ORANGE jest czescia TPSA! jej komorka odpowiedzialna za sprzedaz telefonow mobile. sam bylem swiadkiem, jak pracownicy od lat zwiazani z ORANGE bluzgaja i zwymyslaja "specow z TP" ktorzy zmieniaja na wlasne zyczenie cale standardy obslugi klienta majac w d*pie to, co kilkuletni specjalista na swoim stanowisku uwaza za sluszne
2. istnieje podzial na SF (czyli Salon Firmowy) i SP (Salon Partnerski). te pierwsze naleza do korporacji, drugie dzialaja na zasadzie franczyzy. standardy obslugi w tych pierwszych sa o wiele wiele lepsze, inaczej traktuje sie klienta, maja inne programy do obslugi i wiecej uprawnien - w rzeczywistosci jednak, w duzych miastach istnieje jeden, gora dwa SF a wiekszosc to SP.
3. co do samego internetu, to takze nigdy bym nie wzial netu z TP czy FreeDOM (freedom to tak naprawde neostrada, tylko wpisana w oferte orange, tak zeby zachecic klientow do netu przewodowego oferujac im dodatkowe bonus minuty do pakietu komorkowego). ceny chello, ups, netii czy kablowek osiedlowych bija na glowe wszelkich dostawcow pokroju TP

4. wracajac do kwestii poruszonej w poscie #1 to sprawa jest banalna - instalujac wszystko na ich hardwarze i softwarze logujesz sie w ich bazie. tzn. laczac sie pierwszy raz przez ich program otrzymasz od nich MAC, ale wazniejsze tak naprawde jest to, ze oni dostana zwrot do bazy, ze klient o tych i tych danych uruchomil po raz pierwszy te usluge. po co tak wlasciwie? dlatego, ze konsultant za podpisanie umowy na neostrade dostaje premii 100pln lub wiecej ALE TYLKO JESLI TA UMOWA ZALOGUJE SIE W NECIE :) sam wiec czesto bylem swiadkiem, jak na dzien przed zamknieciem okresu rozliczeniowego konsultanci sprawdzaja, kto sie jeszcze nie zalogowal i dzwonia wypytujac co jest problemem, jak moga pomoc i jak szybko klient moze sie zalogowac do sieci ^^

__

Dołącz do redakcji portalu eSports.pl!

Ostatnio publikowane

Napisz do redakcji

W tej chwili żaden z naszych redaktorów nie jest zalogowany.

Ostatnie komentarze

Ostatnio na forum

Statystyki Online

1359 gości

0 użytkowników

0 adminów

Ranking Użytkowników

WynikiAnkieta

Co było dla Ciebie największym zaskoczeniem podczas WCG Polska?

  1. 0%

    Słaba postawa Fear Factory

  2. 0%

    Dobra gra UF Gaming

  3. 14%

    Tłumy widzów na sali kinowej

  4. 14%

    Mało miejsca

  5. 71%

    Nie byłem i nie interesuje mnie to

Nasi partnerzy

  • Shooters.pl
  • Cybersport

Wszelkie prawa zastrzeżone (C) eSports.pl 2003-2024

Publikowanie materiałów tylko za zgodą autorów.

Wybierz kategorie