Google Chrome - nowa przeglądarka.

Dostosuj

  • 1
  • 2
Autor Wiadomość
Użytkownik
TroPtyN

2008-09-04 00:24:38

"Kurza twarz, Google Chrome chyba się zawiesił! Czy chcesz zrestartować przeglądarkę?"

Panowie z Google'a mają poczucie humoru. ^^

__

VIP / Fotograf
PawelS

2008-09-04 00:34:22

Aw, Snap! :D

__
Senior Pablo Escobar

Użytkownik
Zippi9

2008-09-04 00:51:34

Przy zgłaszaniu problemu "Google chrome zachowuje się niegrzecznie"

__

Użytkownik
TroPtyN

2008-09-04 01:06:40

"Oj! Ten link wygląda na uszkodzony."

__

Użytkownik
SL4VE

2008-09-04 10:21:18

"Jesteś teraz incognito. Strony przeglądane w tym oknie nie będą wyświetlane w historii przeglądarki ani historii wyszukiwania. Po zamknięciu okna incognito na komputerze nie zostanie po nich żaden ślad np. w postaci plików cookie. Zachowane zostaną jednak pobrane pliki lub utworzone zakładki. "

Padłem :D.

__

Użytkownik
SL4VE

2008-09-04 10:38:07

Brzmi trochę niepokojąco...


11.1 Użytkownik zachowuje prawa autorskie i wszystkie inne już przez niego posiadane prawa do Treści zgłaszanej, publikowanej lub wyświetlanej w Usługach lub za ich pośrednictwem. Zgłaszając, publikując lub wyświetlając treść, Użytkownik udziela Google stałej, nieodwołalnej, ważnej na całym świecie, nieodpłatnej i niewyłącznej licencji na reprodukcję, adaptację, modyfikację, tłumaczenia, publikację, publiczne odtwarzanie, publiczne wyświetlanie i rozpowszechnianie wszelkiej Treści zgłaszanej, publikowanej lub wyświetlanej w Usługach lub za ich pośrednictwem. Licencja ta ma na celu wyłącznie umożliwienie Google wyświetlania, rozpowszechniania oraz promowania Usług i może zostać cofnięta w niektórych Usługach w sposób dozwolony na mocy Dodatkowych warunków dotyczących tych Usług.

11.2 Użytkownik akceptuje, że licencja ta obejmuje prawa Google do udostępniania Treści innym firmom, organizacjom lub osobom fizycznym, mającym z Google umowy dotyczące świadczenia usług dystrybucyjnych oraz do używania Treści w związku ze świadczeniem takich usług.

11.3 Użytkownik rozumie, że Google podczas przeprowadzania niezbędnych czynności technicznych w celu świadczenia Usług naszym użytkownikom może (a) przesyłać lub rozpowszechniać Treść należącą do Użytkownika w różnych sieciach publicznych i na różnych nośnikach; oraz (b) dokonywać zmian Treści należącej do Użytkownika niezbędnych w celu dostosowania Treści do wymogów technicznych odpowiednich sieci, urządzeń, usług lub nośników. Użytkownik akceptuje fakt, że niniejsza licencja uprawnia Google do podejmowania takich działań.

11.4 Użytkownik potwierdza i gwarantuje firmie Google, że dysponuje wszelkimi prawami, pełnomocnictwami i kompetencjami niezbędnymi do udzielenia powyższej licencji.

__

VIP
JamJestZuras

2008-09-04 11:21:34

Ten tryb powinien nazywac sie

[hide=S.D.O.S.G.C.H.W.O.P.S]
System dla onanizujacych sie gowniarzy, czyszczacych historie w obawie przed starymi.[/hide]

__
gdzietenwosk.pl

Użytkownik
SL4VE

2008-09-04 11:50:30

:D.

A tak swoją drogą (skoro już w temacie jesteśmy) to fajny avatar :P

__

VIP
JamJestZuras

2008-09-04 13:14:50

Niezmienny jeszce od konta zbanowanego przez lucasa (hi lucas ;*)

__
gdzietenwosk.pl

Użytkownik
SL4VE

2008-09-04 13:31:41

W skrócie. Za rozjeżdżanie się strony nie jest odpowiedzialna ta przeglądarka tylko źle stworzony kod esports.pl.

Może i inne przeglądarki próbują "naprawić" błędy w kodzie (albo interpretują ten kod w inny - niezgodny ze standardami i specyfikacją - sposób), ale nie jest to do końca poprawne podejście (uczy twórców pisania stron byle jak)

__

Moderator
mefikh

2008-09-04 13:56:19

Wlasnie sobie zainstalowalem. Mila lekka przegladarka, tylko brakuje mi nieco rozbudowanych opcji. Zwlaszcza chodzi mi o edycje zakladek i calego designu gornego panelu :) w ff idzie sobie to ladnie ustawic, tu na razie nie. (chyba, ze jestem slepy :P)

__

Użytkownik
SL4VE

2008-09-04 14:41:55

No paru rzeczy brakuje. Mi najbardziej "menadżera zakładek" i zintegrowania przeglądarki z gmailem (powiadamianie o nowej poczcie). Ale to w końcu beta, więc pewnie to wszystko się pojawi niebawem :).

Niepokoi mnie tylko to co napisałem wyżej o prywatności.

__

Użytkownik
TroPtyN

2008-09-04 15:07:47

Takie coś już wymyślili. Zobacz drugi akapit [url=http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=15&n=9730&Internet+Explorer+8+pod+obstrzalem]tego[/url] niusa. ;P

__

Użytkownik
Bania

2008-09-04 15:27:40

zabawka dla onanistycznych swin :DDDDD

__

VIP
Mateck

2008-09-04 15:58:36

ściągnąłem plik instalacyjny google chrome i jak w niego klika to nic sie nie dzieje. jedynie przez około 2s widnieje klepsydra i to wszystko. wiecie co zrobić abym mógł zainstalować chrome?

__

ex-Redaktor
Mav9l1ty

2008-09-04 16:18:07

no tak, tyle mniej-więcej zrozumiałem, ale dzięki za sprecyzowanie tego :)

z tym że wiesz, dla przeciętnego użytkownika tak naprawdę będzie miało znaczenie czy strona wygląda dobrze, a nie czy to przeglądarka czy kod jest winny temu, że strona wygląda źle.

__

Użytkownik
qzk

2008-09-04 16:18:11

haha ten pokebal w logu ;D

__

Użytkownik
SL4VE

2008-09-04 16:51:04

Masz rację. Dla przeciętnego użytkownika tak.

Ale weź pod uwagę np. użytkowników niepełnosprawnych. Człowiek z wadą wzroku nie jest w stanie sam poprawnie przeczytać tego co jest wyświetlone na ekranie, a pomagają mu w tym np. czytarki. Wyobraź sobie teraz sytuację, że czytarka czyta Ci to co zawiera esports.pl jakby była to jedna gigantyczna tabela.

Zarówno dla niepełnosprawnych jak i dla wyszukiwarek internetowych kod strony jest naprawdę bardzo ważny.

Tendencja do budowania standardów sieciowych, które powinny być przestrzegane jest bardzo dobra, ponieważ ułatwia komunikację między witryną, a maszynami czy użytkownikami, którzy używają np. czytarek.

Ponadto, wolę aby moja przeglądarka miała szybszy silnik, ciekawe i rozbudowane opcje (w stylu powiadamiania o poczcie) niż miałaby tracić moc obliczeniową mojego komputera na poprawianie błędów twórców stron. Są specjalne validatory w internecie i nie sądzę żeby dla jakiegokolwiek webdevelopera było problemem przepuszczenie swojej strony przez validator oraz przetestowanie jej na kilku przeglądarkach.

Wyobraź sobie linie kolejowe, które muszą dostosowywać budowę torów do tego jaki fabryka produkująca lokomotywy zrobi rozstaw kół :D. I odpowiedz mi na pytanie czemu jest odwrotnie :).

__

VIP
Beldin

2008-09-04 17:15:21

przegladareczka fajna, ale od czasu do czasu niemilosiernie mieli dyskiem jak cos otwieram.

__

Użytkownik
cow.sndstrm

2008-09-04 19:22:32

po dniu uzywania stwierdzam:
1. jest najszybsza przegladarka
2. u mnie po jakims czasie 1-2h uzywania muli kompa ze ma wiecha kmini 20s i dopiero winda dziala ;/
mam nadzieje ze full bedzie lepszy;p

__

Użytkownik
diGi

2008-09-04 20:10:34

To, na co Safari musiało pracować przez ostatnie 5 lat, Chrome osiągnął w ciągu 1,5 dnia. Przeglądarka Google'a miała swoją premierę zaledwie przedwczoraj, a ze statystyk zebranych przez firmę analityczną Clicky Web Analytics wynika, iż jest już wykorzystywana przez 2.9% internautów. Te same badania sugerują, że Internet Explorera używa 60% użytkowników, Firefoxa 30%, Safari 3.5%, a Operę 1.8%.

@ benchmark.pl

Sick...

__

Użytkownik
TroPtyN

2008-09-04 20:16:34

Nie należy brać na poważnie tych wyników. Zrobiła się sensacja, że Google przygotował własną przeglądarkę i wszyscy zaczęli z ciekawości sprawdzać. Potestują, potestują i niedługo wrócą do swoich "poprzednich" programów. :)

__

Użytkownik
cow.sndstrm

2008-09-04 21:13:20

dokladnie tak jak ja, bo google sie wiesza, ale pamietajmy ze to beta, tak samo uzywalem ie6.0 do czasu nowego ff

__

Użytkownik
diGi

2008-09-04 22:30:07

[url=http://tech.wp.pl/kat,1009785,title,Chrome-Nie-dziekuje,wid,10323327,wiadomosc.html?ticaid=168ce]Chrome - Nie, dziękuję! @ tech.wp.pl[/url]

__

VIP
postal1

2008-09-04 23:12:35

http://pl.youtube.com/watch?v=M9BON5nd8Fg

__

Użytkownik
majan

2008-09-05 01:35:15

zainstalowałem przed chwilą Chrome i nie żałuje jak na razie :D

najgorsze jest i tak to sprawdzanie błędów :/ nawet w słowach, które na sto procent dobrze napisałem pokazuje mi błędy :x

__
Pozdrawiam!

Użytkownik
SL4VE

2008-09-05 13:53:13

http://www.webhosting.pl/Obawy.o.zapisy.w.licencji.Google.Chrome.sa.wyssane.z.palca

__

VIP
fronki

2008-09-05 21:50:07

mi sie podoba, super jest to ze wszystko zaimportowala sobie z ff. nie spodziewalem, naprawdę wow :)


ale mam problem... czulosc scrola z touchpada jest inna niz w innych programach i strony przewijaja mi sie tak ze trace pol tekstu :/

ktos wie jak mi pomoc? (poza zmiana czulosci przewijania bo to wszedzie poza chromem jest ok)

__

Użytkownik
reudaisu

2008-09-05 22:12:40

Robi się małe zamieszanie na niekorzyść Google Chrome:
[url=http://osnews.pl/google-chrome-instaluje-w-systemie-backdoora]#1 - Google Chrome instaluje w systemie backdoora.[/url]
[url=http://branch-prediction.jogger.pl/2008/09/03/google-szpieguje-a-na-pewno-smieci-czyli-mialem-racje/]#2 - Google Chrome zaśmieca system[/url]

__

Użytkownik
SL4VE

2008-09-06 00:48:46

Jestem ciekaw ile w tym prawdy i czy taka gigantyczna firma by sobie pozwoliła na podobną akcję jak backdoor...

__

Użytkownik
varfare

2008-09-06 16:37:24

Fajny ten Chrome. Wygląda i działa lepiej od ff3, brakuje mi jedynie adblocka.

__

  • 1
  • 2
Dołącz do redakcji portalu eSports.pl!

Ostatnio publikowane

Napisz do redakcji

W tej chwili żaden z naszych redaktorów nie jest zalogowany.

Ostatnie komentarze

Ostatnio na forum

Statystyki Online

59 gości

0 użytkowników

0 adminów

Ranking Użytkowników

WynikiAnkieta

Co było dla Ciebie największym zaskoczeniem podczas WCG Polska?

  1. 0%

    Słaba postawa Fear Factory

  2. 0%

    Dobra gra UF Gaming

  3. 14%

    Tłumy widzów na sali kinowej

  4. 14%

    Mało miejsca

  5. 71%

    Nie byłem i nie interesuje mnie to

Nasi partnerzy

  • Shooters.pl
  • Cybersport

Wszelkie prawa zastrzeżone (C) eSports.pl 2003-2024

Publikowanie materiałów tylko za zgodą autorów.

Wybierz kategorie