Q3 nie działa pod Vista 64bit?! WTF?!

Dostosuj

  • 1
  • 2
Autor Wiadomość
VIP
mavv

2008-04-08 16:10:27

wybacz alien ale nie che mi sie tego czytac... doczytalem do pewnego momentu i wywnioskowalem ze nie ma sensu. Chcialem tylko powiedziec ze nie mowie jezykiem sprzedawcy, mam u siebie w domu 3 systemy, xp desktop, vista lapec i ubuntu desktop, Mowie jakie mam osobiste wrazenia co do uzytkowania visty od marca 2006 roku. Jest ok jak wie co trzeba zrobic.. i o wiele wygodniej. Sa wkurzajace komunikaty "zezwalaj" itepe ale da sie to wylaczyc albo poprzez panel sterownia albo wyzej wspomiany wyjebany w kosmos program vista sunrise.

/eot

__

VIP
mavv

2008-04-08 16:11:49

czas ten zostal naprawiony juz w pierwszej aktualizacji windowsa Visty. Nie ma tego juz od przeszlo dobrych paru miesiecy.

__

Użytkownik
Roti

2008-04-08 16:27:29

W7 będzie dostępny w przyszłym roku, ale najprawdopodobniej tylko w wersji testowej, a premiera ma się odbyć 3 lata po konsumenckiej premierze Visty czyli pewnie gdzieś na początku 2010.
http://itbiznes.pl/art32138.html

__

Użytkownik
tobster

2008-04-08 16:28:54

BULLSHIT kilka dni temu robiłem laptopa z VISTĄ, która była aktualizowana na bieżąco i było liczenie czasu :D

__

Użytkownik
Nighter

2008-04-08 19:38:28

Ty z Jeleniej jesteś? oO

__

VIP
mavv

2008-04-08 20:30:50

no to dziwnie masz:) powaga nie mam liczenia czasu... od huuuhuuu, zaraz ci znajde numer tej poprawki i podesle

__

VIP
[fhn]AL|EN

2008-04-08 21:49:55

No studiuję tam a co ?

__
Ta strona umarła...

Użytkownik
chopin

2008-04-09 02:00:06

Vista to daremny system, nie wniósł nic oprócz nowych problemów.

__

Użytkownik
Nighter

2008-04-11 10:13:27

Billu to by mógł zmienić fryzure i założyć szkła kontaktowe, bo on od 20lat wygląda tak samo :F

__

Użytkownik
Nighter

2008-04-11 17:38:23

W dodatku nie mogę tego chujst* odinstalować :|

__

Użytkownik
croon

2008-04-11 17:45:04

korzystam z visty od sierpnia i jestem zadowolony, chociaz gdybym mial pod reka oryginalnego xp obslugujacego 4gb ramu to bym sie przerzucil pewnie; q3 mi dziala bezproblemowo btw

__

Użytkownik
prohebeat

2008-04-11 21:24:44

a "uruchom ten program w trybie zgodnosci z" nie działa? o xpeku tez tak mowili ze np gry dosowe nie dzialaja i ze niby trzeba w biosie kombinowac a tak naprawde wystarczylo we wlasciwosciach przestawic 1 rzecz:P

No chyba ze w viscie nie ma takiej funkcji(nie wiem bo visty nie mialem i nie zamierzam)

__

Użytkownik
yeltzyn

2008-04-11 22:09:45

Klasyke powinno sie nagradzac, [+] :)

__
więcej sprzętu niż talentu

VIP
MateoMartinezz

2008-04-11 23:09:32

vis za vis :)

__

Użytkownik
Nighter

2008-04-12 21:18:16

teraz gra mi się włącza, ale po chwili wyskakuje błąd, że "program przestał działać"

__

Użytkownik
boro71

2008-04-12 21:30:01

to samo mówiono kiedyś o xp

__
.

Użytkownik
Nighter

2008-04-28 21:54:38

jakaś nowość po zainstalowaniu servicepacka1. na practice działa, ale kiedy wpisze /ready i zacznie się odliczanie, to przy 1 gra sie nagle zawiesza a po kliknieciu escp wywala mnie do pulpitu :|

__

Użytkownik
dziku123

2008-04-28 22:29:56

Vista (Visra) dziadostwo... klapa na całej linii:-(

__

Użytkownik
niceaalbosmierc

2008-04-28 23:03:00

a przypadkiem nie ma xp 64 bit?

__

Użytkownik
niceaalbosmierc

2008-04-28 23:06:55

Vista ultimate 64bit na mocnych kompach dziala rewelacyjnie...

__

VIP
[fhn]AL|EN

2008-04-29 00:12:59

nie no nie mogę hahhahahhahaha jak tak myślisz to nie widziałeś nigdy szybkiej pracy na XP ...

__
Ta strona umarła...

Użytkownik
niceaalbosmierc

2008-04-29 00:39:15

jasne ze widzialem... nie o to chodzi, mowie tylko ze vista na mocnych kompach chodzi bardzo dobrze

__

VIP
[fhn]AL|EN

2008-04-29 01:39:08

nie - chodzi bardzo dobrze na twoje potrzeby - dla mnie na C2D + 2GB RAM + 500GB szybkiego dysku nadal wolniej otwiera wszystko niż XP na A3000 512MB i tyle.

I nie chodzi tu o żadne tweaki tylko o mechanikę systemu - jest gówniana i tyle.

__
Ta strona umarła...

Użytkownik
niceaalbosmierc

2008-04-29 11:59:35

No coz, jezeli starasz sie juz oceniac moje potrzeby nie znajac ich, moze darujmy sobie te aspekty bo o gustach sie nie dyskutuje.

Nie zgodze sie jednak ze mechanika tego systemu jest gowniana - to bardzo dobry system, ktory w mojej konfiguracji - Q6600, 4GB ramu i dysk Raptor sprawdza caly czas. W mojej pracy, ponad 80% osob pracuje na VISTA Business i wszyscy sa zadowoleni.

Windows Vista ma wiele funkcji ochrony ktorych nie ma w windowsie XP. Mozna rowniez ustalic wiecej regul dla firewalla. To ze przeszkadza ci UAC czy inny mechanizm bezpieczenstwa to tylko twoje niezrozumienie dlaczego cos takiego zostalo stworzone. UAC mozna spokojnie porownac do zabezpieczenia linuksa na zasadzie root - user. Zeby zainstalowac cos, lub zmienic w systemie, potrzebujesz dostac specjalne uprawnienia.

Sa pewne rzeczy w Viscie ktore faktycznie utrudniaja zycie - chociazby kopiowanie plikow - ktore juz zostalo poprawione w SP1. Wyjdzie SP2, SP3 i zobaczymy jak to wszystko sie rozwinie.

Ponadto uwzglednij ze Microsoft idzie w strone obslugi systemu przez zwyklego uzytkownika. Minimum konfiguracji, maksimum sprawnosci - rzeczy ktore dzialaja w 100% maja znaczek Vista Ready. Jak chcesz administrowac powaznie systemem to kup sobie Windows Server 2003/2008.

Kazdy uzywa system do wlasnych potrzeb - ale zwykly uzytkownik moze wogole nie wpadac na twoje problemy. Crysis, Gears of War i wiele innych gier nie dziala na linuksie - czy to oznacza ze system ma gowniana mechanike?

Dziwie sie tez, ze mowisz o jakims otwieraniu... czego? folderow? programow? A na 98 sie otwiera jeszcze szybciej niz pod XP - to znaczy ze 98 jest lepszym systemem? a XP ma gowniana mechanike? Moze masz inzyniera z budowy systemow operacyjnych i certyfikat inzyniera Microsoftu, ze wysuwasz takie tezy?

Warto sie tez zastanowic co by bylo gdyby cena Visty np. ultimate spadla do 100zl? Az przykro nie kupic wtedy tego systemu zeby pozbyc sie swiadomosci piractwa.

__

VIP
[fhn]AL|EN

2008-04-29 12:43:38

świadomości czego ? buhahahha

__
Ta strona umarła...

VIP
[fhn]AL|EN

2008-04-29 12:47:08

świadomość czego ? buhahah

Tu masz porównanie:

http://www.esports.pl/?id=post&post_id=1879580240&comments=fullthreads#36

dobrze, że XP będzie jeszcze przez 5 lat - zobaczymy co pokaże Windows 7.
Ale nastawiam się, że będzie jeszcze bardziej skopany pamięciożerny itp.

__
Ta strona umarła...

Użytkownik
niceaalbosmierc

2008-04-29 12:52:19

"Z punktu widzenia użytkownika systemu to XP nie ma sobie równych ! I ktokolwiek mówi, że "na viście mi wszystko działa i szybko chodzi" udowadnia tylko, że nie ma pojęcia o innych rzeczach oprócz GG i IE."

Sa ludzie i ludziska. ja znam wiele osob, które zajmuja się informatyka fachowo i bardzo cenia sobie przejscie z XP na Viste.

"XP nie odejdzie do lamusa jeszcze co najmniej przez 2 lata"
Dlaczego miał by przechodzic? Przeciez nikt na sile systemu nie musi zmieniac.

"sterowniki robione przez 5! lat"

Co to ma do rzeczy? Do Visty tez może będą takie sterowniki. Sam mowisz ze piec lat. Za piec lat licząc od wyjscia visty, może się zdążyć wszystko.

"SP3!(w sensie ogromnej ilości poprawionych usterek i wsparcia dla nowinek technologicznych obecnych w windows serwer 2008"

W pakiecie SP3 znajduja się wszystkie poprawki które można było pobrac sobie zanim ktos pomyślał o SP3. A tak na marginesie, to Microsoft głównych cech serwera 2008 nie może przenieść do XP bo to dwa rozne systemy.

"Jesteś adminem to władasz systemem: robisz co chcesz"

Tu by cie wysmiali na jakims spotkaniu linuksowcow. To ze ustawiasz sobie domyślnie poziom administratora na koncie w windowsie XP, sprawia ze sam, z wlasnej woli zarzucasz polityke bezpieczeństwa. To jest przeciwieństwo root - user w linuksie - żaden użytkownik nie może domyślnie zalogowac się na roota - może jedynie uzyskac tymczasowe prawa administratora. Tu należy się poklon w strone UAC Visty - wreszcie ktos poszedł po rozum do glowy. Przyzwyczajenie do domyślnego administratora na użytkowniku windowsa XP przez tyle lat, sprawilo ze całkowicie ignorujesz problem bezpieczeństwa systemu. Malo tego, jestes przekonany ze to wspaniala rzecz.

"Gry: BioShock śmig, CoD4 śmiga, H-L2ET śmiga - na XP żadna gra nie zamula a jak zamula to jest wina TYLKO sprzętu a nie systemu!"

To tez nie jest tak do konca. Może się po prostu nie spotkales. Ja miałem problemy z samym systemem. To jest wada każdego systemu Microsoftu. nie utrzymywanie porzadku po pewnym czasie daje negatywne efekty.

"Wszystko MULI ! nawet otwieranie okienek MULI, system zabiera 400MB pamięci"

Idziemy z duchem czasu. Nakladki w linuksie również pochlaniaja pamiec, jeżeli brakuje ci RAMU, to przelacz sobie styl Areo na klasyczny, stary dobry Windows ME/98. Z praktyki pamiętam ze zostanie zwolnione około 200 MB. Ponadto zrob sobie maly test. Na 1 GB ramu przy windowsie XP przydziel maszynie wirtualnej 500 MB pamieci - reszte zostaw dla systemu. Wlacz gg, Winampa i jakas przeglądarkę. Zobaczysz efekty i ciekaw jestem czy dalej będziesz uważał, ze XP nie jest pamiecio zerny.

"Wszystko MULI ! nawet otwieranie okienek MULI, system zabiera 400MB pamięci"

Wszystko co posiada znaczek Vista Ready, lub jest oznaczone jako "For Vista" dziala bardzo dobrze. Nic nie poradzisz na taki stan rzeczy. Zostal wprowadzony taki system i tyle, nikt ci nie nakazuje go używać. Pod linuksem nie dziala większość programow Microsoftu a jakos nikt kapcia nie drze ;)

"Nieustająca walka z interfejsem - do zmiany paru funkcji masa kliknięci, komunikatów , pozwoleń. Jesteś adminem i nie możesz zrobić NIC bez pozwolenie albo nadania uprawnień Lol"

Polityka uwierzytelniania użytkowników - polityka bezpieczeństwa - to wszystko znajdziesz w linuksie. Zreszta, troche przesadzasz ze nie można zrobic nic. Tam wszystko dziala, tylko jesteśmy przyzwyczajeni do interfejsu z XP i tyle.

"Kopiowanie plików: VISTA=FAIL i to najbardziej mnie denerwuje: MULLLEENIIIEE
Nawet SP1 mało zdziałał: vista oblicza czas skasowani pustego pliku LOL!"

Widac ze nawet nie zainstalowałeś tego SP1 do Visty - jest ogromna zmiana, powoli zastanawiam się nad twoja wiarygodnością w tym temacie.

Zobaczcie do czego doszlo ;) Zamiast klucic się co jest lepsze linuks czy Windows, klucimy się co jest lepsze XP czy Vista. Tak naprawde wszystko sprowadza się do uzytkowania systemu indywidualnie. Mi tam Vista dziala jak trzeba ;) co prawda multiplayer w Prey`u nie dziala, na szczescie wine pod debianem swietnie sobie z tym radzi :)

__

Użytkownik
niceaalbosmierc

2008-04-29 13:14:57

Bo to jest tak jak sie ma administratora w XP i juz gdzies tam w glowie rodzi sie pojecie "JA ADMINISTRATOR" ^^

"Twoja stara jest administratorem XP w MSHOME"

__

VIP
[fhn]AL|EN

2008-04-29 18:41:52

"Sa ludzie i ludziska. ja znam wiele osob, które zajmuja się informatyka fachowo i bardzo cenia sobie przejscie z XP na Viste."

Jasne ale wiele ludzi narzeka na miliony problemów = VISTA SUX.

"Co to ma do rzeczy? Do Visty tez może będą takie sterowniki. Sam mowisz ze piec lat. Za piec lat licząc od wyjscia visty, może się zdążyć wszystko."

Racja ale na razie XP jest szybszy.

"W pakiecie SP3 znajduja się wszystkie poprawki które można było pobrac sobie zanim ktos pomyślał o SP3. A tak na marginesie, to Microsoft głównych cech serwera 2008 nie może przenieść do XP bo to dwa rozne systemy."

Racja.

"Jesteś adminem to władasz systemem: robisz co chcesz.

"Tu by cie wysmiali na jakims spotkaniu linuksowcow. To ze ustawiasz sobie domyślnie poziom administratora na koncie w windowsie XP, sprawia ze sam, z wlasnej woli zarzucasz polityke bezpieczeństwa. To jest przeciwieństwo root - user w linuksie - żaden użytkownik nie może domyślnie zalogowac się na roota - może jedynie uzyskac tymczasowe prawa administratora. Tu należy się poklon w strone UAC Visty - wreszcie ktos poszedł po rozum do glowy. Przyzwyczajenie do domyślnego administratora na użytkowniku windowsa XP przez tyle lat, sprawilo ze całkowicie ignorujesz problem bezpieczeństwa systemu. Malo tego, jestes przekonany ze to wspaniala rzecz."

Lol na linuxie jak jesteś rootem to możesz sobie skasować, zmienić przenieść itp KAŻDY PLIK a na viscie *uj sobie musisz prawa nadawać lol.

"To tez nie jest tak do konca. Może się po prostu nie spotkales. Ja miałem problemy z samym systemem. To jest wada każdego systemu Microsoftu. nie utrzymywanie porzadku po pewnym czasie daje negatywne efekty."

Chodzi mi o wydajność systemu w grasz: XP>>>>>>VISTA i koniec.
Zobacz sobie każdy 3DMARK: na viscie zawsze sporo punktów mniej.

"Wszystko MULI ! nawet otwieranie okienek MULI, system zabiera 400MB pamięci"

"przelacz sobie styl Areo na klasyczny, stary dobry Windows ME/98. Z praktyki pamiętam ze zostanie zwolnione około 200 MB."

I cały *uj to daje bo jądro systemu się nie zmienia i MULLIII DALEJ.
No ale na C2D 9000 i 4GB ramu to może nie muli.

"Wszystko co posiada znaczek Vista Ready, lub jest oznaczone jako "For Vista" dziala bardzo dobrze. Nic nie poradzisz na taki stan rzeczy. Zostal wprowadzony taki system i tyle, nikt ci nie nakazuje go używać. Pod linuksem nie dziala większość programow Microsoftu a jakos nikt kapcia nie drze ;)"

Ale tu nie chodzi o brak działania tylko o MULENIE asdasdasdas ludzie jak coś muli to nie mówcie, że jest fajne bo nie jest : system ma być szybki wydajny itp !

"Polityka uwierzytelniania użytkowników - polityka bezpieczeństwa - to wszystko znajdziesz w linuksie. Zreszta, troche przesadzasz ze nie można zrobic nic. Tam wszystko dziala, tylko jesteśmy przyzwyczajeni do interfejsu z XP i tyle."

Ale ja jestem ADMINEM swojego kompa i chce mieś wygodną niestresującą prace i system znam od podszewki i nie ma prawa mi wyskakiwać 324324132 okienek i potwierdzeń :ASDADAS = VISTA SUX

"Widac ze nawet nie zainstalowałeś tego SP1 do Visty - jest ogromna zmiana, powoli zastanawiam się nad twoja wiarygodnością w tym temacie."

To może wpadnij do mnie to zobaczysz OK ? Bo lamera co paple bez testów ze mnie nie zrobisz. Nie chcę się kłócić o subiektywne doznania lub gusta - ale faktem jest ze XP jest szybszy niż vista i na tym pozostańmy ...

"Tak naprawde wszystko sprowadza się do uzytkowania systemu indywidualnie. Mi tam Vista dziala jak trzeba ;) co prawda multiplayer w Prey`u nie dziala, na szczescie wine pod debianem swietnie sobie z tym radzi :)"

No właśnie - zrozum, że u ciebie może wszystko być ładnie pięknie ale u całej reszty jest o wiele gorzej. Gdyby nie było tylu różnych problemów różnych użytkowników VISTY to byłby to dobry system a tak jest niedorobiony i tyle.

__
Ta strona umarła...

Były Redaktor
raul

2008-04-30 02:11:06

mi vista tez jakos nie podeszła, bo miałem ją aż 24h na dysku, ale sądzę, że to raczej z lenistwa ;c bo jak się pojawił problem, to nie zbyt mi się chciało pogrzebać i go rozwiązywać. ale podejrzewam, że wcześniej czy później prawie każdy się przesiądzie na ten system, jak już ją porzadnie spaczują. teraz sytuacja wygląda dokładnie tak samo jak podczas gdy wyszedł XP. pamietacie ile było nażekań i płaczy, ze system beee i feee? ze same problemy ze sterownikami itp? moim zdaniem teraz po prostu historia się powtarza.

ps. mam oryginalną ultimate i pewnie sam wczesniej czy pozniej się przesiade.

__

Użytkownik
Yakcyll

2008-04-30 20:17:48

xp pro x64 albo gamers edition w/DirectX 10 bitchez. a vista muss weg sein.

__

Użytkownik
Yakcyll

2008-04-30 20:18:29

xp pro x64 albo gamers edition w/DirectX 10 bitchez. a vista precz z moich oczu.
p.s. patrzcie, co gates robi z ludźmi.

__

Użytkownik
johny_mdc

2008-05-05 10:49:49

Przypominają mi się dyskusje z przed kilku lat na temat wyższości win98 nad XP.
Czasy się zmieniają i systemy też. Nie unikniemy postępu.

__

  • 1
  • 2
Dołącz do redakcji portalu eSports.pl!

Ostatnio publikowane

Napisz do redakcji

W tej chwili żaden z naszych redaktorów nie jest zalogowany.

Ostatnie komentarze

Ostatnio na forum

Statystyki Online

2528 gości

0 użytkowników

0 adminów

Ranking Użytkowników

WynikiAnkieta

Co było dla Ciebie największym zaskoczeniem podczas WCG Polska?

  1. 0%

    Słaba postawa Fear Factory

  2. 0%

    Dobra gra UF Gaming

  3. 14%

    Tłumy widzów na sali kinowej

  4. 14%

    Mało miejsca

  5. 71%

    Nie byłem i nie interesuje mnie to

Nasi partnerzy

  • Shooters.pl
  • Cybersport

Wszelkie prawa zastrzeżone (C) eSports.pl 2003-2024

Publikowanie materiałów tylko za zgodą autorów.

Wybierz kategorie