e-sport stowarzyszenia - jakie sa?

Dostosuj

Autor Wiadomość
Użytkownik
grocal

2008-01-18 11:41:34

Witam!

Czy na polskiej scenie mamy jeszcze jakies formalnie zgloszone stowarzyszenia popularyzujace e-sport oprocz [source=http://www.psse.info]Polskiego Stowarzyszenia Sportu Elektronicznego[/source]? Czy polskie organizacje gamingowe działają na zasadach stowarzyszeń, działalności gospodarczej czy może nie mają żadnej osobowości prawnej?

Z góry dzięki za info!

__

Użytkownik
reurion

2008-01-18 11:46:42

na zasadzie zarejstrowanych stowarzyszen to chyba nie działaja klany

__

Użytkownik
Kaczor

2008-01-18 12:50:36

PGS jest zarejestrowany jako sp. z. o. o

inne powazniejsze teamy pewnie tez.

__

VIP
zoom

2008-01-18 13:00:35

W polsce chyba tylko PGS-Gaming jest zarejestrowany jako firma.

__
Play more promode.

Użytkownik
Svepik

2008-01-18 13:07:18

a wlasciwie to PSSE to cokolwiek zrobilo od kiedy powstali?

__

Użytkownik
Kaczor

2008-01-18 13:12:03

zrobilo pare rzeczy, niekoniecznie widocznych dla zwyklego osobnika

np. wyslanie pisma do ministerstwa o uznanie e-sportu jako sportu etc

__

VIP
fronki

2008-01-18 13:44:50

ff tez

__

VIP
Van Helsing

2008-01-18 13:58:28

jak dla mnie psse nie pokazalo to nic wartosciowego odkad istnieje wiec ja bym w ogole w wymienianiu pominal psse.

w dodatku jak narazie nie widzialem wypowidzi czlonkow psse tylko vib ich zaciekle broni (zawsze) co daje jak dla mnie jasna sprawe ze hlc = psse..

__
Miejsce na Twoją reklamę!

VIP
V!ct!M

2008-01-18 14:09:02

o_O

__

Użytkownik
rox.

2008-01-18 14:55:16

mam takie same zdanie. Żeby wysłać petycje to była akcja na WCG Polska potem dopiero powstało psse

__
:S

Użytkownik
Fr4gStar

2008-01-18 15:49:48

"PGS|MHRS: Polskie Stowarzyszenie Sportów Elektronicznych istnieje już od jakiegoś czasu. Ciągle słychać „plany, mamy plany, turniej dla niepełnosprawnych na HLC”. Nie potraktuj tego jako atak, ale co dotychczas zrobiło dla sportu elektronicznego PSSE? Macie już jakieś konkretne cele do zrealizowania na rok 2008?

Danzig: W przypadku PSSE wiele działań nie jest tak widocznych i spektakularnych jak przy cybersporcie. Całość przedsięwzięcia jest finansowana z naszych kieszeni, nie wprowadziliśmy składek członkowskich, ani tez nikt nas finansowo nie wspomaga. Cały czas pracujemy nad celami, które wyznaczyliśmy sobie w zeszłym roku. Wiem, że wiele spraw trwa dłużej niż powinno i staramy się to poprawić. Finał HLC był pierwszą imprezą, która została w pełni dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych i takie osoby się tam pojawiły i miały możliwość współuczestniczenia w tej imprezie. PSSE przeprowadziło wiele ankiet, które posłużą za argument w rozmowach z politykami, do których przygotowują się osoby związane z PSSE. Są też kolejne pomysły, ale nie chciałbym o nich mówić, aby nie zapeszać."

Po reszte odsyłam do http://pgs.pokerstrategy.com/start.php/artykul/442/.

__

VIP
fronki

2008-01-18 17:04:52

co o_o przeciesz nikt nikomu nie da takiej gory pieniedzy bez pokwitowania, a firmy rozliczaja sie na podstawie faktur

__

VIP
fronki

2008-01-18 17:05:17


co o_o przeciesz nikt nikomu nie da takiej gory pieniedzy bez pokwitowania, a firmy rozliczaja sie na podstawie faktur

__

Użytkownik
Svepik

2008-01-18 17:23:28

wielkie mi rzeczy, takich pism bylo wysylanych wiele, miedzy innymi od wladz eswc i to dlugo przed powstaniem psse

"niewidocznych dla zwyklego osobnika" - czyli malo waznych rozumiem

__

ex-Redaktor
exilek

2008-01-18 17:41:32

sorry że się przyczepię, ale wcale nie widać tej "gory pieniedzy" :)

__

VIP
V!ct!M

2008-01-18 17:43:27

pstro :ASD

__

VIP
fronki

2008-01-18 18:13:09

..... nie bardzo wiem co mam Ci napisac, bo ja tez jej nie widze

__

VIP
lab

2008-01-18 18:44:09

jednak troche na te druzyny/wyjazdy w tym roku poszlo i wierz mi nie byla to mala kasa

__

VIP
fronki

2008-01-18 18:50:40

jak bedziesz na cdc to odbij banner!

__

ex-Redaktor
exilek

2008-01-18 19:02:04

możliwe że się mylę, ale nie przypominam sobie żadnego wyjazdu ekipy FF za granicę poza dywizją FF.BF2 w 2006 roku :) a lany w kraju to nie są aż tak ogromne koszty.
PGS owszem, wydaje trochę tej kasy na wyjazdy, ale FF?

__

VIP
lab

2008-01-18 19:11:21

w tamym roku, zdecydowana wiekszosc lanow w pl + cdc w enschede, druzyna et pojechala + 2 orgow

__

VIP
lab

2008-01-18 19:11:50

nie wiem czy bede, na razie nikt mi nie proponowal, ale jak nie pojade to sie nic nie stanie :D

__

ex-Redaktor
exilek

2008-01-18 19:16:14

:) czyli tylko jedna impreza. Dalej nie widzę, gdzie ty jest ta "góra pieniędzy" :)

__

VIP
lab

2008-01-18 19:22:11

wydanie 6000zl na jeden wyjazd to nie jest dla ciebie duzo?

odnosnie pl lanow to np wyjazd okolo 20 osob z ff na pga to tez maly wydatek nie jest

__

VIP
vib

2008-01-18 19:42:12

psse po prostu nie ma na celu promowania sie wsrod graczy, ma inne cele niz medialnosc wsrod sceny esportowej, nawet wiecej powiem, to nie ma znaczenia jak 3ric czy inni odbieraja to stowarzyszenie - nie jest ono skierowane do nich - skupia ono ludzi, ktorzy nie maja klapek na oczach i wiedza, ze sa wazniejsze cele, niz opinia anonimowych postaci, ktore maja dosc ograniczone pojecie na tematy ze styku sportow elektronicznych, gamingu, , wladzy ustawodawczej, wykonawczej, biznesu i po prostu lobbingu - to nie jest dla pewnych osob zabawa w gierki
a co do tego, ze sie nie wypowiadaja - ja po prostu tu zagladam, inni nie i nie maja zieloneg pojecia, ze istanieje 3ric czy ktos tam inny - taka wiedza nikomu do szczescie nie jest potrzebna, kto zwraca uwage na nieistotne sprawy?
natomiast to co mnie dziwi prywatnie: to ze ktos ma mial, ma i pewnie bedzie mial zerowy wplyw na polski gaming, ocenia ludzi, ktorzy cos staraja sie robic i wydaje takie opinie - owszem ma prawo, tylko trudno tu zauwazyc sens (to tak jak bym ja sie wypowiadal na temat zycia plciowego pingwinow - ornitolodzy zabili by mnie smiechem)

__

VIP
fronki

2008-01-18 19:47:09

jak sie robi za firmowe pieniadze m jak melanz to tak jest :DDDDD

__

VIP
lab

2008-01-18 19:48:35

:DDD ta jasne :D

__

ex-Redaktor
exilek

2008-01-18 20:17:05

nie napisałem, nigdzie, że mało, jednak jak Fronki mi napisał "góra pieniędzy" to miałem raczej na myśli dużo większe sumy, a nie kilkanaście tysięcy na cały rok.

__

Redaktor Naczelny
rml

2008-01-18 20:18:32

"niewidocznych dla zwyklego osobnika" - czyli malo waznych rozumiem


pieknie to ująłeś

__

Redaktor Naczelny
rml

2008-01-18 20:18:55

"niewidocznych dla zwyklego osobnika" - czyli malo waznych rozumiem

pieknie to ująłeś

__

VIP
Van Helsing

2008-01-18 20:43:24

po pierwsze źle napisałeś mój nick
po drugie to jest to o czym mówiłem - zawsze wypowiadasz się za psse, a ja chcę poznać jak się bronią jego główni przedstawiciele.

__
Miejsce na Twoją reklamę!

VIP
fronki

2008-01-18 20:49:34

tylko nie ktos!

__

ex-Redaktor
exilek

2008-01-18 20:54:48

poprawione :* masz plusika dodatkowo :D

__

VIP
vib

2008-01-19 13:25:57

sry za pisownie nicka - 3r!c
ale powiedz mi przed czym i przed kim maja sie bronic?
ktos pisze, np. Ty, ze PSSE jest be, bo Ci sie nie podoba, nie rozumiesz tego, czy cokolwiek - zwykle flame bez argumentow - i co z tego powodu ktos ma wydawac jakies oswiadczenie, przejmowac sie, ze na jakies stronie internetowej, jakis uzytkownik wydal stowarzyszeniu swoja mala prywatna wojenke w komentarzach?
nie przesadzaj, to jest inny poziom - Ty nie jestes osoba publiczna, Twoje, moje, czy kogokolwiek tu zdanie nie ma znaczenia, forum esports.pl mimo poczytnosci wsrod graczy nie jest medium publicznych o zasiegu, ktory by byl znaczacy dla spoleczenstwa i opiniotworczy wsrod milionow polakow (a wsrod nich dziennikarzy, samorzadowcow, politykow, biznesmenow, organizacji pozarzadowych) - powiem inaczej, osoby ktore sie zaangazowaly w pewna idee pewnie nawet nie wiedza, ze taka jakas strona istnieje i ja, Ty cokolwiek tu piszemy
naprawde, masz wielkie o sobie mniemanie, uwazajac, ze Twoje opinie sa istotne dla calego projektu
to, ze ja sobie tu pisze to inna sprawa - jestem czlonkiem PSSE, z racji kontaktow osobistych i zawodowych mam jakas tam wiedze i choc sam na co dzien sie nie angazuje w projekt, cos od czasu do czasu tylko robie (brak czasu, mam inne sprawy zwiazane z e-sportem-HLC,Cybersport i poboczne projekty) to po prostu reaguje na Twoje ataki i ciagla probe dyskredytacji pewnych pomyslow w oczach graczy, ktore sa realizowane z mysla o nich - ktos sie musial za to wziasc, skoro nikt inny nie mial mozliwosci, srodkow i szerokiego pomyslu na to powstalo PSSE

__

Użytkownik
Svepik

2008-01-19 13:33:56

No dobra piszesz ze psse ma inne cele niz medialnosc wsrod sceny esportowej...
Powiem Ci w tajemnicy ze oprocz tego ze jestesmy "esportowcami" to przeciez pracujemy, uczymy sie, jestesmy dziennikarzami, niektorzy nawet i samorzadowcami, no i sory ale w spoleczenstwie o psse nic nie slychac. A z tego co przeczytalem w tym waszym statucie trzepiecie kase ze skladek czlonkow, a co sie z tymi pieniedzmi dzieje nie wiadomo. Chcecie kreowac 'pozytywny obraz e-sportu', chcecie go promowac, chcecie byc naszymi przedstawicielami, a piszesz ze macie w dupie esportowcow. To tyle.

__

VIP
vib

2008-01-19 13:45:50

i prawdopodobnie, gdybys mial wplyw na zalatwianie, organizacje pewnych pomyslow to PSSE by sie do ciebie zglosilo by zainteresowac Cie pewnymi sprawami i przekonac do nich - przeciez to dziala jak w kazdej innej organizacji, stowarzyszeniu, firmie - sa cele, trzeba znalezc odpowiednie srodki, ludzi czy instytucje ktora sa wstanie poprzec, zaangazowac sie i sa niezbedne/niezbedni by "pchac" pojekt; i dziala to w druga strone, sa ludzie/organizacje ktorym pewne idee sa bliskie, chca sie zaangazowac i oferuja pomoc, swoje mozliwosci
ale przeciez to sie nie odbywa na stronach internetowych tylko w kontaktach interpersonalnych
Svepe - proponuje sie zglosic do odpowiednich ludzi

__

Użytkownik
macabra

2008-01-19 14:00:07

[+] nic dodac nic ujac

__

VIP
vib

2008-01-19 14:15:37


A z tego co przeczytalem w tym waszym statucie trzepiecie kase ze skladek czlonkow, a co sie z tymi pieniedzmi dzieje nie wiadomo.


chyba zartujesz, spytaj sie jakiegolowiek czlonka PSSE na temat skladek(czy sa), warto przeczytac tez to http://pgs.pokerstrategy.com/start.php/artykul/442/ jasno wszystko wyjasnione
a potem bym Cie prosil o weryfikacje Twojej wypowiedzi, bo zarzucasz pewne rzeczy bezpodstawnie


a piszesz ze macie w dupie esportowcow


prosilbym Cie o zacytowanie takiej wypowiedzi, nie wazne gdzie i kiedykolwiek wg. Ciebie sie pojawilo
jesli sam to sobie jednak wymysliles to bylo by wporzadku, gdybys spostowal swoja wypowiedz

Opdowiednie tez by bylo z Twojej strony przedstawienie sie z imienia i nazwiska, jesli chcesz rozmawiac powaznie i masz cos konkretnego do zarzucenia

z mojej strony to raczej juz EOT bo widac, ze wszelka dyskusja nie ma sensu

__

Użytkownik
Svepik

2008-01-19 14:49:24

kierowalem sie tylko i wylacznie informacjami zawartymi w statucie na stronie psse.info. Ok skladek nie ma, moj blad.

Piszac o tym ze macie w dupie esportowcow mialem na mysli nie mniej nie wiecej, lecz to ze malo liczycie sie z ich zdaniem,sory za kolokwializmy

Sławek Dąbrowski, bardzo mi milo
Jak najbardziej podoba mi sie idea calego pomyslu psse, co mam do zarzucenia, no jedynie to ze macie byc naszymi przedstawicieliami a tak naprawde o Was nic nie wiadomo, co robicie i jak robicie
pozdrawiam

__

VIP
vib

2008-01-19 15:16:43

widzisz, po prostu rozne fora internetowe serwisow czy komentarze do newsow poszczegolnych wortali z anonimowymi dyskutantami, tzw. "dzieci neo" gotowymi sie ponapinac przez net i toczyc kolejny flamewar to nie najlepsze miejsce na dyskutowaie czekogolwiek - internet ma swoje zalety, ale i pewne wady
stad pewne dyskusje sa przeniesione do wewnatrz i biora w nich udzial osoby, ktore chca dzialac, maja swoje wizje, propozycje i sie zglosily, badz zostaly zaproszone, poproszone o pomoc, wspoldzialanie

najlepszym przykladem jest wlasnie 3r!c - nie dziala w PSSE, nie ma zielonego pojecia o tym co stowarzyszenie robi, bo sie tym po prostu nie interesuje, nie probuje dzialac, watpie czy rozmawial z kimkolwiek o konkretach - ale zawsze ma duzo do powiedzenia na "NIE" - tak dla zasady

__

Dołącz do redakcji portalu eSports.pl!

Ostatnio publikowane

Napisz do redakcji

W tej chwili żaden z naszych redaktorów nie jest zalogowany.

Ostatnie komentarze

Ostatnio na forum

Statystyki Online

9737 gości

0 użytkowników

0 adminów

Ranking Użytkowników

WynikiAnkieta

Co było dla Ciebie największym zaskoczeniem podczas WCG Polska?

  1. 0%

    Słaba postawa Fear Factory

  2. 0%

    Dobra gra UF Gaming

  3. 14%

    Tłumy widzów na sali kinowej

  4. 14%

    Mało miejsca

  5. 71%

    Nie byłem i nie interesuje mnie to

Nasi partnerzy

  • Shooters.pl
  • Cybersport

Wszelkie prawa zastrzeżone (C) eSports.pl 2003-2024

Publikowanie materiałów tylko za zgodą autorów.

Wybierz kategorie