Błędy w esports

Dostosuj

Autor Wiadomość
Użytkownik
s2e

2007-03-23 13:06:42

Kultura języka powinna obowiązywać każdego redaktora, który publikuje swoje teksty. Rozumiem, że nie każdy musi znać dokładnie zasady pisowni. Jeśli jednak pojawia się ktoś, kto te błędu unaocznia, wówczas nie powinien czuć się zbulwersowany tą uwagą, a być wdzięcznym temu, który te błędy wytyka i wypisuje. Bo skoro coś jest publikowane co zawiera błędy (nie mówię, że rażące, ale w ogóle zawiera) to wybacz, ale jakże można nie poddać tego krytyce?

__

VIP
Sh1eldeR

2007-03-23 14:10:39

Chodzi m.in. o to, ze ciezko jest ustalic granice. W porzadku - nie mowie ze nie masz racji - dla ciebie faktycznie taka pierdola jak niepotrzebny apostrof moze nie miec znaczenia. Ale dla innych moze. Sam nie wiem czemu tak jest, ale jak czytam tekst, to te gorsze bledy po prostu widze - i nad kazdym sie ten ulamek sekundy zastanowie (przynajmniej na tyle, zeby stwierdzic, ze ten blad sie tam pojawil). Mimowolnie widze, ze cos jest nie tak. Pomniejsze bledy, zdaje sie, ignoruje. Ale te apostrofy akurat widze. Moze mam zle przezycie z dziecinstwa, tj. z lekcji angielskiego? ;) Nie mam pojecia.

Nie chodzi o to, ze mnie @$#! strzela jak widze te bledy. Chodzi o to, ze dla jednych cos moze byc niezauwazalnym bledem, a drugich to bedzie po prostu razilo. Moze ty akurat masz liberalny poglad na ten temat, ale ten serwis ma tysiace czytelnikow. Jak ocenic, gdzie jest ta granica?

Zauwaz ze jedynym pewnym rozwiazaniem byloby calkowite wyeliminowanie bledow. Raczej nikomu normalnemu nie powinno przeszkadzac, ze teksty sa napisane poprawnie.

Poprawnosc jezykowa ma wiele plusow i jest wiele powodow, zeby ja stosowac. Np. to, zeby kazdy zrozumial przekaz tekstu (gdyby kazdy znal dokladna odmiane obcych nickow, nie trzebaby pisac w nawiasie ksywki w mianowniku liczby pojedynczej :D). To akurat nie jest tutaj w 99.99% problemem - bledy sa tu na tyle male, ze tekst nie zrobi sie od nich niezrozumialy. Ale drugim plusem jest szybkosc i wygoda czytania. Jesli wszedzie - w gazetach, w ksiazkach, podrecznikach - widzisz poprawny tekst pisany wg spojnych zasad i tutaj rowniez bedziesz taki tekst czytal, przeczytasz go szybciej i wygodniej.

Wszystkie te "dowolnosci" rowniez sa uregulowane, a prof. Miodek i spolka stale pracuja nad jezykiem - po to, by nam lepiej sluzyl i lepiej sie wiazal z nasza tradycja. Jezyk ciagle sie zmienia i stara sie rowniez odzwierciedlac zmiany w spoleczenstwie, technice etc. Dla wygody zmieniaja sie nawet zasady gramatyczne (nie wiem jak to jest dokladnie, ale ze skrotem "sms" byly ostatnio rozne przypaly :D). Jednak takie bledy jak wciskanie apostrofow tam, gdzie sa kompletnie niepotrzebne, nie prowadza wlasciwie do niczego dobrego. Dlatego trzeba sie starac je eliminowac.

W ogolnosci nie jest mozliwe wylapanie wszystkich bledow, jednak z reguly im lepszy serwis, tym tych bledow jest mniej. Jesli esports.pl mialoby sie starac zachowac profesjonalna jakosc, musi rowniez zwrocic uwage na zmniejszenie ilosci bledow.

__

Użytkownik
nergal

2007-03-23 18:27:47

zapytaj, adminow moze zechca nawiazac wspolprace:)
czesto takie sytuacje koncza sie wielkimi przyjazniami, a nawet miłoscia!

__

PRO
Lucas

2007-03-23 20:10:33

Nucz sie wpier kulturalnej krytyki, a potem krytykuj innych.

__

PRO
Lucas

2007-03-23 20:10:36

Naucz sie wpier kulturalnej krytyki, a potem krytykuj innych.

__

Użytkownik
s2e

2007-03-26 12:59:45

Właściwie to już nie będę dyskutować na ten temat. Miał rację ten, który napisał, że to nie mnie powinno zależeć na tym, by przejmować się faktem, iż w Waszym serwisie pojawiają się błędy ortograficzne. Fakt jest faktem. One są, i dopóki się z tym nie pogodzicie, będziecie zapewne odbierać jakąkolwiek krytykę, w jakiekolwiek formie podawczej (miłej - niemiłej), jako atak na Wasz serwis, tym samych nic sobie nie robiąc z tego, iż te błędy nadal są.

(krytyka może być miła i niemiła, fakt. ja jednak wypośrodkowałem swoją, umieszczając ją w ramy przezroczystości i obiektywizmu)

__

Użytkownik
Mr.Dedek

2007-03-26 22:43:12

Najwiekszy blad eSport.pl? Nie jestem adminem.. i to jest Wasz problem! :P

__

PRO
Lucas

2007-03-26 23:04:07

Reguly kultury nalezy zachowac.

I te reguly kultury ktore naruszyles sa waznijsze niz wskazane przez Ciebie bledy.

Sorry - jak nie potrafisz przynac sie ze chcilaes dobrze ale chamsko wskazales bledy, swiadczy, ze nie masz pojecia jak kulturalnie mozna krytykowac.

__

Użytkownik
Mystic|

2007-03-27 16:27:05

czas na mój post.

Zgodze sie z Tobą, ze najwiekszy portal w polsce powinien pisac newsy,artykuly

bez zadnego błędu?.

Ale z drugiej strony po co piszesz o tak malych bledach jak to opisales w swoim poscie?

__

Użytkownik
s2e

2007-03-27 16:35:24

Mały nie oznacza nieważny, zwłaszcza, jeśli się pojawia w kluczowych miejscach. Kluczowych, bo można powiedzieć - trwałych miejscach serwisu, czyli w miejscu gdzie rejestrują się nowi użytkownicy oraz innych. Choć muszę przyznać, że nie szukałem w innych miejscach, nie zaglądałem w podstrony.

Aha: uważasz esports za największy portal?
Czy to aby nie nadużycie?

A poza tym to chyba raczej serwis a nie portal.

__

Użytkownik
Mystic|

2007-03-27 16:58:12

No nie wiedzialem jaki Ty madry jestes :X

ogole fajnie ze od 2005 roku do 07 nareszcie ktos zauwazyl blad.

Twoje czytanie ze zrozumieniem tez mnie przeraza .

napisalem najlepszy portal w polsce a nie na swiecie? :O

__

Użytkownik
s2e

2007-03-27 17:46:03

A ja napisałem, że serwis, a nie portal. Nikt z nas nie pisał czy w Polsce czy na świecie.
Dobrze, że ktoś zauważył ten błąd, fakt.
Czytanie ze zrozumieniem - zdaję się, że nie mam z tym dużego problemu.

Poza tym użyj opcji "odpowiedz", jeśli chcesz coś napisać do mnie.

__

Użytkownik
s2e

2007-04-09 12:47:46

Zastanawiające jest, że wytykasz innym serwisom, iż popełniają błędy, a sam je popełniasz. Mówisz o błędach stylistycznych i ortograficznych w serwisach konkurencyjnych, a sam nie jesteś w stanie napisać poprawnie całego tekstu.
To zjawisko - postawa się jakoś nazywa, prawda?
Łącze pozdrowienia świąteczne!

__

Dołącz do redakcji portalu eSports.pl!

Ostatnio publikowane

Napisz do redakcji

W tej chwili żaden z naszych redaktorów nie jest zalogowany.

Ostatnie komentarze

Ostatnio na forum

Statystyki Online

4599 gości

0 użytkowników

0 adminów

Ranking Użytkowników

WynikiAnkieta

Co było dla Ciebie największym zaskoczeniem podczas WCG Polska?

  1. 0%

    Słaba postawa Fear Factory

  2. 0%

    Dobra gra UF Gaming

  3. 14%

    Tłumy widzów na sali kinowej

  4. 14%

    Mało miejsca

  5. 71%

    Nie byłem i nie interesuje mnie to

Nasi partnerzy

  • Shooters.pl
  • Cybersport

Wszelkie prawa zastrzeżone (C) eSports.pl 2003-2024

Publikowanie materiałów tylko za zgodą autorów.

Wybierz kategorie