Microsoft SideWinder Gaming Mouse

Dostosuj

Pierwszą ciekawostką, o której należy wspomnieć jest wyświetlacz LCD znajdujący się tuż obok pionowo rozmieszczonych przycisków bocznych. Jego podstawową funkcją jest informowanie gracza o wartości DPI wybranej za pomocą trzech umiejscowionych bezpośrednio pod kółkiem myszy przycisków. Dodatkowo wyświetla on stosowne informacje w trakcie kalibrowania urządzenia i nagrywania makr.

 


Przyciski boczne ułożone zostały pionowo, co ułatwić ma ich wciskanie. I faktycznie - przyciski boczne ułożone w ten sposób wciska się dużo wygodniej niż te ułożone poziome, jako że nie trzeba robić wygibasów palcem i zginać go w przegubie, żeby korzystać z obu.


Przed przyciskami bocznymi znajduje się przycisk odpowiadający za nagrywanie makr i przypisywanie ich do któregoś z pięciu programowalnych przycisków bez używania konfiguratora. Jest to jego jedyna, niezmienna funkcja, jednak z uwagi na jego umiejscowienie i tak nie dałoby się go wykorzystać podczas gry.

 


Czarne logo SideWindera na metalicznym tle także służy jako przycisk, który - zależnie od wersji Windowsa - uruchamia program konfigurujący urządzenie (XP), lub otwiera folder z grami (Vista), tak więc jego użyteczność jest mocno ograniczona.

 

 

Kółko myszy poza tym, że wykonane zostało z metalu, nie wyróżnia się niczym szczególnym. Jest niestety dość niestabilne - pod ciężarem palca delikatnie opada w dół, natomiast klikanie i kręcenie nim wprawia je w lekkie drgania. Z rejestrowaniem klików i przeskoków nie ma jednak najmniejszych problemów, tak więc kółko - mimo tego, że trochę się trzęsie - spełnia swoją funkcję w stopniu dostatecznym.

 

Podstawowe przyciski - lewy oraz prawy - są dość długie, stabilne i wciska się je bez większego wysiłku. Na tym pozytywy się jednak kończą, bo lewy przycisk w modelu myszy, który trafił w moje ręcę, wykazywał tendecję do częstego rejestrowania podwójnych klików, kiedy klikałem tylko raz. Ufam, że trafiłem na jakis nieszczęśliwy egzemplarz, a problem podwójnie klikających przycisków w myszach SideWinder firmy Microsoft to rzadkość.


Pod spodem myszy znajduje się kolejny przycisk. Ten jest już jednak mechaniczny i służy do wysuwania szufladki umieszczonej z prawej strony. Osobiście nie pojmuję idei dociążania myszy komputerowych, ale jeśli jakiś użytkownik stwierdziłby, że 162g to dla niego za mało, istnieje możliwośc dołożenia maksymalnie trzech spośród czterech znajdujących się w zestawie ciężarków (3x10g i 1x5g).

 

Elementem, który najbardziej rzuca się w oczy po przewrócenia SideWindera "na plecki", jest otoczony metalowym pierścieniem sensor. Jego pozycja dla wielu użytkowników nie jest bez znaczenia. W przypadku SideWindera znajduje się on w 1/3 długości urządzenia, co może się przekładać na większą odczuwalną czułość mimo dokładnie tych samych ustawień co w myszy z wycentrowanym sensorem.

Ślizgaczy jest aż pięć. Wszystkie są okrągłe i z łatwością można je wyjmować. Sposób ich montowania - tak jak wiele innych rozwiązań zastosowanych w SideWinderze - jest dość oryginalny. Każdy ze ślizgaczy wciska się w specjalne przystosowany kanalik. Zakładam, że po wielokrotnym wyjmowaniu i ponownym wkładaniu zaczepy ślizgaczy - tak jak każdy plastikowy element - mogą się wyrobić, ale na tę ewentualność przygotowano dwa dodatkowe zestawy.


Do myszy dołączone zostało niewielkie, czarne pudełeczko, które spełnia dwie funkcje. Służy jako schowek na ciężarki i wspomniane dodatkowe zestawy ślizgaczy o różnych stopniach śliskości oraz unieruchamia kabel myszy, żeby nie dochodziło do jego plątania lub załamywania się na krawędzi biurka podczas gry - mimo niewielkich rozmiarów, pudełko zostało w tym celu odpowiednio dociążone.

 

1. Wstęp | 2. Wygląd zewnętrzny część 1 | 3. Wygląd zewnętrzny część 2 | 4. Oprogramowanie

5. Testy | 6. Podsumowanie

KomentarzeKomentarze

 • Eragorn

  #1 | Sliterin

  2010-07-20 20:34:57

  Ciekawe rozwiązanie z tym ciężarkami.
 • Dodawanie komentarzy dostępne jest jedynie dla zalogowanych użytkowników.
  Jeżeli nie jesteś jeszcze użytkownikiem eSports.pl, możesz się zarejestrować tutaj.
Komentarze pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu eSports.pl oraz serwisów pokrewnych, który nie ponosi odpowiedzialności za treść opublikowanych opinii. Jeżeli którykolwiek z postów łamie zasady, zawiadom o tym redakcję eSports.pl.
Dołącz do redakcji portalu eSports.pl!

Ostatnio publikowane

Napisz do redakcji

W tej chwili żaden z naszych redaktorów nie jest zalogowany.

Ostatnie komentarze

Ostatnio na forum

Statystyki Online

280 gości

0 użytkowników

0 adminów

Ranking Użytkowników

WynikiAnkieta

Co było dla Ciebie największym zaskoczeniem podczas WCG Polska?

 1. 0%

  Słaba postawa Fear Factory

 2. 0%

  Dobra gra UF Gaming

 3. 14%

  Tłumy widzów na sali kinowej

 4. 14%

  Mało miejsca

 5. 71%

  Nie byłem i nie interesuje mnie to

Nasi partnerzy

 • Shooters.pl
 • Cybersport

Wszelkie prawa zastrzeżone (C) eSports.pl 2003-2018

Publikowanie materiałów tylko za zgodą autorów.

Wybierz kategorie